Reklama

Reklama

Wielkopolskie: Na ziemię spadł szybowiec, za sterami 60-latka

W lesie w okolicy miejscowości Szczury spadł na ziemię szybowiec. Służby zostały powiadomione przez świadków wypadku. Okazało się, że za sterami siedziała 60-letnia kobieta, która z ogólnymi potłuczeniami została przewieziona do szpitala.

Szybowiec wzniósł się w powietrze w niedzielę ok. godz. 14 z lotniska w wielkopolskim Michałkowie.

Reklama

Kilkadziesiąt minut później na numer alarmowy zadzwonili świadkowie, którzy widzieli, jak szybowiec spadał na ziemię w lesie w pobliżu drogi krajowej nr 11. W okolice zdarzenia, wskazane przez świadków, udały się straż pożarna, policja oraz zespół ratownictwa medycznego.

"Na miejsce wysłano dziewięć jednostek straży pożarnej, które przeszukiwały okoliczny las" - poinformował asp. sztab. ze Straży Pożarnej w Ostrowie wlkp. Bogumił Goździk.

Po odnalezieniu szybowca w pobliżu dk 11 w miejscowości Szczury okazało się, że za sterami siedziała 60-letnia kobieta, która z ogólnymi potłuczeniami ciała została przewieziona do szpitala w Ostrowie Wlkp.

Rzecznik prasowy ostrowskiego szpitala Adam Stangret powiedział, że stan zdrowia kobiety jest dość dobry. Dodał, że "jest przytomna, w trakcie diagnostyki i obserwacji w szpitalnym oddziale ratunkowym".

Policja prowadzi czynności wyjaśniające w sprawie wypadku.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje