Reklama

Reklama

Wielkopolskie: Strażacy uratowali psa i sarnę ze studni

Do nietypowej akcji ratunkowej doszło w miejscowości Krzewina (woj. wielkopolskie). Strażacy uratowali ze studni psa i sarnę. Jak powiedział w rozmowie z polsatnews.pl bryg. Zbigniew Szukajło, oficer prasowy komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pile - zwierzęta nie miały obrażeń.

W poniedziałek policjanci otrzymali zgłoszenie od mieszkańców  Krzewiny, których zaniepokoiły odgłosy dochodzące z położonej nieopodal drogi studni. Jak się okazało - na jej dnie znajdowały się pies i sarna.

Reklama

Jako pierwsi na miejscu zdarzenia pojawili się ochotnicy z lokalnej remizy i to oni uratowali zwierzęta.

"02.09 godzina 9:29 wyjazd zastępu GCBA Man do uwięzionego psa i sarny w studni w miejscowości Krzewina. Na miejscu również JRG 2 Piła" - relacjonowali na Facebooku strażacy.

"Wielkie brawa dla strażaków-ochotników. Na co dzień służą oni lokalnej społeczności i mogą zareagować najszybciej. Mamy same dobre wspomnienia związane ze współpracą z OSP" - powiedział polsatnews.pl bryg. Szukajło.

"Zwierzęta nie były agresywne, a jedynie wyziębione i przestraszone. Na ich ciele nie widzieliśmy obrażeń" - dodał.

Zwierzęta, chwilę po wyciągnięciu, wyrwały się strażakom i uciekły do lasu.

Studnia została zabezpieczona taśmą ostrzegawczą. Policja zapowiedziała także, że po odszukaniu właściciela terenu, otrzyma on nakaz trwałego zabezpieczenia zbiornika.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje