Zatrzymano podejrzewanego o napad na taksówkarza

Policjanci z Kalisza (woj. wielkopolskie) zatrzymali 25-letniego mężczyznę w związku z napadem na kaliskiego taksówkarza. Doszło do niego w sobotę, taksówkarz trafił do szpitala.

Zatrzymany to 25-letni mieszkaniec powiatu pleszewskiego. Miał pobić taksówkarza i skraść jego samochód.

Reklama

Jak poinformował w poniedziałek oficer prasowy policji w Kaliszu Sebastian Taranek, mężczyzna jest podejrzewany o dokonanie rozboju i spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi mu do 12 lat więzienia.

W sobotę rano na terenie miejscowości Kościelna Wieś (Wielkopolskie) przypadkowa osoba odnalazła nieprzytomnego mężczyznę. 64-letni taksówkarz z obrażeniami głowy trafił do szpitala.

- W trakcie badania sprawy przesłuchano wielu świadków, zabezpieczono nagrania z monitoringu. Policjanci ustalili, że samochód, który został skradziony stoi zaparkowany na parkingu jednego z marketów na terenie Ostrowa Wielkopolskiego. Ustalono, że samochodem tym poruszał się 25-latek, który wynajął pokój w jednym z hoteli w Ostrowie Wielkopolskim - powiedział Taranek.

W poniedziałek rano policjanci wkroczyli do hotelowego pokoju i zatrzymali podejrzewanego. Osadzono go w policyjnym areszcie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje