Zderzenie szybowców w Pile. Nie żyje 49-letni pilot

Wskutek zderzenia dwóch szybowców, do którego doszło w Pile, zginął 49-letni pilot z Krakowa. Drugi pilot przebywa obecnie w szpitalu.

Jak poinformowała rzeczniczka policji w Pile Żaneta Kowalska, oba szybowce spadły na terenie miasta. 49-letni pilot z Krakowa zginął na miejscu. Drugi z pilotów - z Aeroklubu Ziemi Pilskiej - lecący drugim szybowcem zdołał wyskoczyć ze spadochronem; znajduje się w szpitalu.

W zdarzeniu obrażenia odniosła także przypadkowa osoba, która została uderzona przez elementy spadającego szybowca. 41-letni mieszkaniec Piły również trafił do szpitala.

Zapis z czarnych skrzynek

Reklama

Prokurator Maria Wierzejewska-Raczyńska poinformowała, że dokładne okoliczności zdarzenia będą znane po odczytaniu zapisów z rejestratorów lotu, czyli tzw. czarnych skrzynek.

Śledczy będą również badać odpowiedzialność organizatorów imprezy bo "przebieg zawodów wskazuje na to, że stwarzały one zagrożenie dla mieszkańców Piły i okolic".

Na miejscu pracują służby ratunkowe. Zdarzenie bada już Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych. Ten sam zespół rozpoczął dziś rano prace przy badaniu wczorajszego wypadku, w którym także zderzyły się dwa szybowce, ale pilotom udało się katapultować. Po lądowaniu obydwaj zostali przewiezieni do szpitala. Ich życiu nie zagraża jednak niebezpieczeństwo.


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje