Reklama

Reklama

Alarm przeciwsztormowy w Świnoujściu

Zalane ulice, połamane drzewa, wstrzymany ruch promów - z powodu huraganu na Bałtyku Świnoujście jest niemal odcięte od świata. Urząd Morski ogłosił alarm przeciwsztormowy. Cofająca się z morza woda może zalać centrum miasta.

Woda wdziera się do Świnoujścia. Zalane zostało m.in. nabrzeże Władysława IV. Wieczorem nie wypłynął do Skandynawii prom Kopernik.

Reklama

Małe promy, które obsługują przeprawę w centrum miasta, kursują nieregularnie. Aby wjechać na prom trzeba czekać nawet 3 godziny. Przeprawa promowa w Karsiborzu została całkowicie wstrzymana.

W Darłówku i Ustce woda pozalewała budynki leżące w pobliżu portu.

Jak dowiedział się reporter RMF FM Paweł Żuchowski, sztorm jest już tak potężny, że przekracza już skalę Beauforta, w której mierzy się siłę wiatru. W tej chwili można już mówić o huraganie.

Silny wiatr łamie gałęzie drzew na Śląsku. Jak informuje reporter RMF Marcin Buczek odłamany konar uszkodził 2 samochody w Katowicach. Strażacy interweniowali 20 razy. Niestety wiatr osłabnie dopiero w czwartek.

Fatalna pogoda może dać się we znaki także mieszkańcom Warmii i Mazur oraz Podlasia. W tych rejonach przewidywane są m.in. opady śniegu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy