Reklama

Reklama

Białogard: Szpitalny pat

Pracownicy Szpitala Powiatowego w Białogardzie w woj. zachodniopomorskim wznowili głodówkę. Na początku listopada część personelu - głodując - domagała się odwołania dyrektora placówki, który zdaniem protestujących wprowadzał drakońskie metody oszczędzania w szpitalu.

Po tygodniu głodówki udało się osiągnąć porozumienie: o tym, czy dyrektor zostanie miał zdecydować nowy zarząd powiatu. Głodówkę wznowiono, bo jak mówią protestujące pielęgniarki, zarząd starostwa złamał ustalenia zawartego wcześniej porozumienia. Chodzi o zasady mającego odbyć się jutro referendum na temat przyszłości dyrektora. Będą mogły w nim wziąć udział osoby zatrudnione na kontrakty i umowy-zlecenia.

Reklama

Protestujący mówią, że głosy tych pracowników zadecydują o udzieleniu poparcia dyrektorowi Tomaszowi Walaskowi, bo będą to głosy oddane z obawy przed zerwaniem umów o pracę.

Starosta białogardzki nie rozumie obaw protestujących i mówi, że do referendum w proponowanej formie dojdzie, ponieważ wszystko zostało już przygotowane.

Głodujący zapowiedzieli, że wyników tego referendum nie przyjmą i będą protestować do skutku.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne