"GPC": Wójt wyrzucony z PiS za zarzuty korupcyjne

Władze zachodniopomorskiego PiS wyrzuciły z szeregów partii Zdzisława T., wójta gminy Bielice. W poniedziałek usłyszał on zarzuty korupcji, a także przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego - informuje w czwartek "Gazeta Polska Codziennie".

Według Prokuratury Okręgowej w Szczecinie, Zdzisław T. wyrządził gminie Bielice szkody w wysokości 1,3 mln zł - czytamy w gazecie.

Reklama

Bielice są jedną z trzech najbardziej zadłużonych gmin w Zachodniopomorskiem. Zdzisław T., gdy już nie mógł pożyczać pieniędzy z banków, zaciągał pożyczki w parabankach. Według prokuratury doprowadziło to do wyrządzenia szkód o wielkich rozmiarach. Ponadto śledczy zarzucili Zdzisławowi T. korupcję. Chodzi o jedną z firm wiatrakowych, która postawiła turbiny na terenie gminy - podaje gazeta.

Jednogłośna decyzja

Po ogłoszeniu zarzutów prezydium zarządu PiS w Zachodniopomorskiem podjęło jednogłośnie decyzję o usunięciu Zdzisława T. z partii. "Po pierwsze wpływ na to miała waga zarzutów, które zostały skierowane wobec tego pana. Po drugie jego życiorys, a także wątpliwości co do jego osoby, które były zgłaszane już znacznie wcześniej, chociażby przeze mnie" - powiedział "GPC" poseł PiS Leszek Dobrzyński.

Zdzisław T. to emerytowany wojskowy, absolwent Wojskowej Akademii Tyłów i Transportu im. Woroszyłowa w Leningradzie. Przez wiele lat był członkiem PSL, a kilka miesięcy temu zapisał się do PiS i z tej partii chciał się ubiegać o mandat radnego powiatu oraz fotel starosty - przypomina gazeta sylwetkę wójta gminy.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje