Reklama

Reklama

Nadmorskie kurorty spodziewają się tysięcy gości na święta

Nadmorskie kurorty w woj. zachodniopomorskim przygotowują się na przyjęcie tysięcy gości, którzy postanowili Wielkanoc spędzić nad morzem. Gestorzy bazy turystycznej mówią, że zainteresowanie noclegami jest ogromne - ze względu na zapowiadaną dobrą pogodę i atrakcyjne ceny.

- Spodziewamy się tłumów - powiedział Michał Sutyła z Zachodniopomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Zauważył, że wielkanocny wypoczynek nad morzem z każdym rokiem staje się coraz popularniejszy wśród Polaków, ale w tym roku - głównie ze względu na zapowiadaną piękną pogodę - święta te może spędzić nad Bałtykiem rekordowa liczba gości.

Reklama

- Wyjeżdżamy z mężem i dzieckiem na święta do Międzywodzia. Ciężko pracujemy i nie chce nam się sprzątać, gotować przed świętami, które i tak w większości zwykle spędzamy na wizytach u teściów, siedzeniu przy stole i przed telewizorem - wyjaśniła przyczyny swojego wyjazdu Ewelina ze Szczecina.

Rekordowa liczba gości nad Bałtykiem

Sutyła powiedział, że równym zainteresowaniem cieszą się samodzielne apartamenty do wynajęcia, jak i organizowane przez hotele specjalne pakiety pobytowe, w których organizatorzy zadbali, by umilić gościom świątecznie pobyt.

Czterodniowy pobyt w SPA w Międzyzdrojach, z pełnym świątecznym wyżywieniem, basenem, jacuzzi, wieczorkiem tanecznym i atrakcjami dla dzieci - m.in. wspólnym malowaniem jajek czy dyngusem - kosztuje 1760 zł za dwie osoby.

Wynajęcie w pełni wyposażonego apartamentu w Międzyzdrojach to koszt od 120 do 200 zł. Pokój dwuosobowy kosztuje 65 zł od osoby.

- Telefony w ostatnich dniach urywają się - powiedziała Karolina Piętak z firmy wynajmującej komfortowe apartamenty w Świnoujściu. Poinformowała, że wynajętych na święta jest już ponad 80 proc. mieszkań. Kosztują od 120 zł za dwuosobowy apartament za dobę do ok. 400 zł za 70-metrowe, trzypokojowe mieszkanie.

1760 zł za czterodniowy pobyt w SPA

Miejscowości nadmorskie przygotowują również bazę gastronomiczną - w święta ma działać większość knajpek, kawiarenek, sklepów z pamiątkami. W miejscowościach gminy Rewal ustawiono świąteczne dekoracje - wielkie słomiane kurczaki i jaja.

- Każdego roku mamy więcej gości na święta. Robimy wszystko, by przedłużyć sezon - walczymy o każdy wolny weekend i to daje efekty - powiedział wójt gminy Rewal Robert Skraburski. W tamtejszym pensjonacie można spędzić święta płacąc od 100 zł za dobę od osoby - wliczone jest jest uroczyste śniadanie świąteczne, sauna i jacuzzi.

Dużym zainteresowaniem cieszą się czterodniowe pobyty w ośrodkach SPA - to koszt ok. 650 zł od osoby. W cenie świąteczne posiłki, basen, sauna, atrakcje dla dzieci, a na zbiegi SPA przewidziane są zniżki.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne