Reklama

Reklama

Prawie wszyscy mieszkańcy mają już prąd

Już tylko kilkudziesięciu mieszkańców województwa zachodniopomorskiego nie ma prądu. Przyczyną braku energii elektrycznej był silny wiatr, który w środę pozrywał linie energetyczne. Zamknięta jest nadal przeprawa promowa w centrum Świnoujścia.

Według informacji przekazanych przez Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie, w województwie nadal nie działa jedna stacja średniego napięcia w okolicach Suliszewa (woj. zachodniopomorskie), ale mieszkańcy będą mieli prąd już w czwartek.

Reklama

W czwartek rano prądu nie miało około 400 odbiorców w województwie. Wyłączonych było 5 stacji średniego napięcia w powiecie drawskim.

Z powodu problemów z dojazdem dzieci do szkół, lekcje odwołano w 5 placówkach. Zajęcia nie odbyły się w szkole podstawowej i gimnazjum w Dobrej, zespole szkół w Lekowie, Szkole Podstawowej w Oparznie i w zespole szkół w Bierzwnicy.

Przeprawa w centrum Świnoujścia jest zamknięta od środy do odwołania. Przeprawę zamknięto, bo piętrząca się kra uniemożliwia kursowanie jednostek. Uruchomiono komunikację zastępczą.

Autobusy dowożą ludzi z przeprawy promów Bielik do odległej o kilka kilometrów od centrum miasta drugiej przeprawy - Karsibór. W tej chwili to jedyne działające połączenie promowe Świnoujścia z resztą kraju.

Jak powiedział w rozmowie telefonicznej rzecznik prezydenta miasta Robert Karelus, w czwartek przed południem jeden z Bielików na przeprawie miejskiej próbował wznowić kursowanie, ale z powodu zbyt dużej ilości kry nie udało się to. Promy na przeprawie Karsibór, dzięki niecce zrobionej przez holowniki, kursują płynnie. Wcześniej przed wjazdem na prom tworzyły się duże kolejki.

Warunki pogodowe poprawiają się, ale w czwartek prawdopodobnie nie uda się jeszcze wznowić miejskiego połączenia promowego - dodał Karelus.

Wszystkie drogi krajowe w województwie są przejezdne, nawierzchnia na nich jest czarna - poinformował dyżurny Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Szczecinie.

Według prognozy pogody w nocy z czwartku na piątek ma padać śnieg, śnieg z deszczem, wiatr ma być umiarkowany zachodni, przechodzący w południowo-zachodni. Temperatura spadnie od -3 do -1 st. Celsjusza. W piątek mróz ma ustąpić, termometry wskażą plus 1-3 st. Nad ranem możliwa gołoledź.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje