Reklama

Reklama

Seria fałszywych alarmów pożarowych w Drawsku Pomorskim. Zatrzymano 38-latkę

Drawscy policjanci ustalili, kto jest odpowiedzialny za serię fałszywych alarmów pożarowych, do których służby wzywane były na przełomie lutego i marca br. Zatrzymana została 38-latka. Usłyszała zarzuty fałszywego zawiadomienia o zagrożeniu.

Jak poinformowała w piątek oficer prasowa drawskiej policji, Karolina Żych, sprawczyni kilkukrotnie dzwoniła z różnych telefonów komórkowych na numer alarmowy, zawiadamiając m.in. o pożarach w budynkach mieszkalnych. Na miejscu rzekomych zagrożeń zaangażowane w interwencje służby stwierdzały, że mają do czynienia z fałszywym alarmem.

Reklama

Drawscy policjanci ustalili, że autorką zgłoszeń jest 38-latka. Kobieta została zatrzymana i usłyszała zarzuty fałszywego zawiadomienia o zagrożeniu. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Prokurator zastosował wobec podejrzanej dozór policji.

Policja ostrzega, że sprawcy fałszywych alarmów oprócz sankcji karnych muszą liczyć się także z możliwością obciążenia kosztami przeprowadzonej akcji i koniecznością zapłaty odszkodowania za straty finansowe związane z przerwaniem funkcjonowania obiektów.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy