Spektakle teatralne w szczecińskich tramwajach

W 30 szczecińskich tramwajach będzie można zobaczyć fragmenty spektakli Teatru Współczesnego. - Instytucja podpisała umowę z firmą, do której należą monitory reklamowe, na prezentację swoich przedstawień - poinformowała w sobotę Anna Rogozińska-Nowak z Teatru Współczesnego.

Pierwszym spektaklem, który pojawi się na ekranach w tramwajach, będzie "Nierządne królestwo", na podstawie "Odprawy posłów greckich" Jana Kochanowskiego, w reżyserii Pawła Kamzy.

Reklama

Jak wyjaśniła Rogozińska-Nowak, nie będą to typowe spoty reklamowe, ale około dwuminutowe trailery. - Fragmenty sztuk będą przedzielane planszami z opisem, który wprowadzi w treść sztuki. Zrezygnowano ze ścieżki dźwiękowej, żeby nie wkraczać w przestrzeń prywatną pasażerów. Pojawi się też oczywiście nazwa naszego teatru i informacje o realizatorach i obsadzie - dodała.

Rogozińska-Nowak powiedziała, że dla stałych widzów będzie to kolejna okazja obcowania z ich ulubioną muzą, a dla tych, którzy rzadziej bywają w teatrze, możliwość zapoznania się ze sztuką teatralną. - Jesteśmy teatrem współczesnym, miejskim i chcemy być widoczni w tej przestrzeni. W ten sposób pokazujemy, że cały czas teatr jest blisko widza i jednocześnie zachęcamy do odwiedzenia naszej sceny - dodała.

Fragmenty spektakli będzie można oglądać w ponad 30 szczecińskich tramwajach już od poniedziałku. Teatr, który podpisał umowę na rok, przygotowuje prezentacje kolejnych spektakli w tramwajach.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje