Reklama

Reklama

Szczecinek: 13-miesięczna dziewczynka w szpitalu. Mogła być wykorzystywana

Szpital w Szczecinku (zachodniopomorskie) powiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa na 13-miesięcznej dziewczynce. Lekarze stwierdzili u dziecka ciężkie obrażenia ciała mogące wskazywać na seksualne wykorzystanie. Dziewczynka obecnie przebywa w jednym ze szpitali w Szczecinie.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koszalinie poinformował, że w środę lekarze szczecineckiego szpitala powiadomili Prokuraturę Rejonową w Szczecinku o możliwości popełnienia przestępstwa na 13-miesięcznej dziewczynce. "U dziecka stwierdzono bardzo poważne obrażenia ciała" - powiedział Gąsiorowski.

Reklama

Z informacji uzyskanych przez PAP ze źródeł zbliżonych do śledztwa wynika, że obrażenia dziewczynki mogą wskazywać na jej wykorzystanie seksualne.

Lekarze ze szczecineckiej placówki, do której 13-miesięczną dziewczynkę przywieźli jej rodzice, jeszcze w środę zdecydowali, że konieczne jest przetransportowanie dziecka do placówki o wyższej referencyjności, do Szczecina.

"Prokuratura Rejonowa w Szczecinku prowadzi obecnie czynności, w tym procesowe. O ich wyniku będzie informować najwcześniej jutro z uwagi na dobro toczącego się postępowania" - powiedział Gąsiorowski.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje