Reklama

Reklama

Wiatr pozrywał linie energetyczne

Około tysiąca odbiorców w okolicach Stargardu Szczecińskiego, Chociwla i Cedyni jest pozbawionych w środe prądu. Przyczyną braku energii elektrycznej jest silny wiatr, który w nocy pozrywał linie energetyczne. Zamknięta została przeprawa promowa w centrum Świnoujścia.

Rzecznik prezydenta Świnoujścia Robert Karelus poinformował, że przeprawa w centrum Świnoujścia zamknięta jest do odwołania. Uruchomiono komunikację zastępczą. Autobusy będą dowoziły ludzi z przeprawy promów Bielik do odległej o kilka kilometrów od centrum miasta drugiej przeprawy - Karsibór. To w tej chwili jedyne działające połączenie promowe Świnoujścia z resztą kraju.

Reklama

Autobus będzie odjeżdżał sprzed przystani promów Bielik do przeprawy Karsibór. Po drugiej stronie, czyli na wyspie Wolin, będzie woził ludzi z promów Karsibór przed dworzec PKP - dodał Karelus.

Przeprawę w centrum miasta zamknięto, bo piętrząca się coraz bardziej kra uniemożliwia kursowanie jednostek. Na krótko pomogła interwencja holownika Marynarki Wojennej, który kruszył lód. W południe przez kilkadziesiąt minut po kanale pływał jeden z promów, który nie mógł dobić do nabrzeża.

Około tysiąc odbiorców w okolicach Stargardu Szczecińskiego (woj. zachodniopomorskie) jest nadal pozbawionych prądu. Przyczyną jego braku jest silny wiatr, który w nocy pozrywał linie energetyczne.

Według informacji Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie, osiem linii średniego napięcia jest nadal wyłączonych. W Stargardzie Szczecińskim, Kołbaczu, Wełtyniu, Gardnie, Witnicy i Dębinie nie ma nadal prądu. Usuwanie awarii i przywrócenie zasilania we wszystkich miejscowościach pozbawionych energii elektrycznej może jeszcze potrwać kilka godzin. Wiatr słabnie.

Na zachodniopomorskich drogach jest ślisko, zalega na nich warstwa błota pośniegowego, która utrudnia jazdę. Dyżurny Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) w Szczecinie informuje, że błoto pośniegowe zalega nadal na odcinkach dróg krajowych nr 6, 11, 20, i 37.

Na drodze krajowej nr 22 między miejscowościami Wałcz i Szwecja ruch odbywa się wahadłowo. Ciężarówka i samochód osobowy wypadły z drogi i znalazły się w rowie. Ruchem kieruje policja, powiedział dyżurny GDDKiA.

Na drogach województwa pracuje nadal kilkadziesiąt pługów i pługosolarek.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy