Zaatakował funkcjonariuszy siekierą

Mieszkaniec wsi Kodrąbek, w momencie gdy policjanci chcieli odholować z jego posesji auto, które nie zatrzymało się do kontroli drogowej zaatakował ich... siekierą.

Za kierownicą pojazdu siedziała Beata O., matka 3-letniego Jarka, który styczniową nocą został znaleziony na drodze z odmrożonymi nóżkami. Kobieta nie miała prawa jazdy, a pojazd - ubezpieczenia OC - pisze "Kurier Szczeciński".

Reklama

- Gdy pojazd nie zatrzymał się na wezwanie, funkcjonariusze ruszyli w pościg. Za uciekającymi dotarli na prywatną posesję pasażera auta. Tam się okazało, że prowadząca pojazd Beata O. nie ma uprawnień do kierowania, a samochód nie był ubezpieczony. Policjanci wezwali więc lawetę, by odholować auto na policyjny parking.

Wtedy pasażer, Bolesław N., zaatakował funkcjonariuszy. Wykrzykując, że nie odda samochodu, zaczął wymachiwać siekierą i ruszył na policjantów - relacjonuje Mirosław Bakowicz, rzecznik prasowy komendanta powiatowego policji w Kamieniu Pomorskim. Bolesław N. został szybko obezwładniony i zatrzymany w areszcie. Za wywieranie przemocą wpływu na czynności policjantów oraz groźby karalne grożą mu nawet 3 lata więzienia.

Przeciw kierującej samochodem Beacie O., na początku bm. zaczął się w kamieńskim sądzie proces o narażenie dziecka na utratę zdrowia i życia.

Rozprawę jednak szybko zakończono i formalnie procesu nie rozpoczęto. Nie odczytano również Beacie O. aktu oskarżenia, bo sąd zdecydował, że matka Jarka zostanie poddana badaniom psychiatrycznym, aby ocenić, czy miała zdolność rozpoznania znaczenia czynu lub kierowania postępowaniem.

Do spraw Beaty O. życie dopisuje ciąg dalszy. Już kilka dni temu zatrzymała ją policja, gdy jechała samochodem bez uprawnień i pod wpływem alkoholu. Teraz zdarzyło się to znowu. Za kierowanie samochodem bez uprawnień i niezatrzymanie się do kontroli drogowej odpowie przed sądem grodzkim.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje